Backlink Paketleri Nedir

BACKLİNK NEDİR VE NEREDEN ALINIR

Türkçesi geri link olan backlink kısaca başka birisine ayıt olan bir sitenin sizin sitenize referans olmasıdır. Kaliteli ve özgün bir içeriğe sahip bir siteniz varsa diğer firma veya siteler sizi referans gösterecektir. Bunun yapılmasının en önemli nedeni de arama motorlarında üst sıralara çıkmak. Arama yapılan sitenin referans sayısı arttıkça arama sonuçlarında da giderek üst sıralara tırmanırlar.

En başta en büyük arama motoru olan google ve tüm diğer arama motorları sosyal medya üzerinden kullanıcıların sitelerine alacakları bağlantılara büyük önem vermektedir. Bunun nedeni ise doğallıktır yani sosyal medyadan yapılan paylaşımlar gerçek ve doğal kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Bundan dolayı sosyal medyada üzerinden etki kurmak link alma işleminin en temel unsuru haline gelmiştir. Örneğin internet kullanıcılarına sosyal medya yönlendirmesiyle sitenize gelmesi sonucu özel indirimler veya hediyeler verebilirsiniz. Bu da sizin sitenizin daha çok konuşulmasına ve istenilen düzeye çıkmasında yardımcı olacaktır.

Backlink siteleri ücretli ve ücretsiz şekilde bu hizmeti sunmaktadırlar. İsteyen kullanıcılar uygun koşullarda ve kendileri için en uygun backlink paketlerine rahatça ulaşmaları mümkün. Fakat doğal ve gerçekçi olmayan yollarla bu yönteme başvurması zarara yol açar. Arama motorlarının gerçek dışı bir şey algılaması sonucu sitenizi banlaya bilir ve arama sonuçlarında asla çıkmamanızı sağlar.

Kısaca bu yöntem arama motorlarında üst sıraları hedeflemekte kullanılır. Bu yöntemi kullanırken doğal gerçekçi olmanın yanında iyi bir verim almak da istiyorsanız sürekliliğe de büyük önem vermeniz gerekecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s